Муса Җәлил истәлегенә бөтенроссия көрәш турнирында сигез татарстанлы чемпион калды

 

 

Актанышта герой шагыйрь Муса Җәлил истәлегенә багышланган бөтенроссия көрәш турнирына Россиянең 15 төбәгеннән 55 көрәшче җыелды. Шулар арасында тугыз үлчәү авырлыгының сигезендә Татарстан командасы егетләре чемпион калды.

Турнирның дәрәҗәсе зур: һәр үлчәү авырлыгында җиңүчеләр  Россиянең спорт мастеры дигән исемгә лаек булачак.

Төбәкләр арасында беренче урын — Татарстан, икенче — Башкортстан, өченче урын — Марий Эл.

Җиңүчеләр исемлеге:

60 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Нургалиев Раббани (Татарстан);

2 урын – Чевик Шамил (Мордовия);

3 урын – Билданов Фаил (Оренбург өлкәсе), Ибәтуллин Илфак (Башкортстан).

65 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Мортазин Искәндәр (Татарстан);

2 урын – Янтилин Руслан (Башкортстан);

3 урын – Гайбуллаев Данияр (Дагыстан), Гайнуллин Илнур (Башкортстан).

70 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сафин Артур (Татарстан);

2 урын – Васингин Олег (Марий Эл);

3 урын – Ильясов Рушан (Башкортстан), Бүләков Ринат (Чиләбе өлкәсе).

75 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Садыйков Ленар (Татарстан);

2 урын – Кизябаев Айнур (Башкортстан);

3 урын – Оканов Андрей (Оренбург өлкәсе), Яруллин Рифат (Чиләбе өлкәсе).

80 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Гәбдерәшитов Азат (Татарстан);

2 урын – Зөлкәрнәев Артур (Башкортстан);

3 урын – Хәмидуллин Камил (Марий Эл), Галләмов Мөнир (Марий Эл).

85 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Галиев Нәфис (Татарстан);

2 урын – Кәрипов Рөстәм (Ульяновск өлкәсе);

3 урын – Морозов Максим (Төмән), Гозәиров Инсаф (Ямал-Ненец автономияле округы).

90 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Сәмигуллин Айрат (Татарстан);

2 урын – Зәйнетдинов Айгиз (Ханты-Манси автономияле округы);

3 урын – Мостафин Алмаз (Ульяновск өлкәсе), Вышинский Никита (Ярославль өлкәсе).

100 кг үлчәү авырлыгы:

1 урын – Миначев Марат (Татарстан);

2 урын – Хәсәнов Наил (Чувашия);

3 урын – Садыков Айрат (Удмуртия), Алиуллов Рәшид (Ульяновск өлкәсе).

100 кг нан югары үлчәү авырлыгы:

1 урын – Әүхәдиев Рәмис (Марий Эл);

2 урын – Рафиков Валерий (Татарстан);

3 урын – Гыйлфанов Илдар (Удмуртия), Шәрәфетдинов Нургиз (Ямал-Ненец автономияле округы).

Чыганак:Татар-информ

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Без социаль челтәрләрдә

Instagram